نگه داشتن سیستان و بلوچستان تعهد 7میلیاردریالی

نگه داشتن: سیستان و بلوچستان تعهد 7میلیاردریالی خیران زاهدانی آزادی زندانیان رییس کل دادگستری جشن گلریزان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بیانیه وزارت خارجه در خصوص تمدید تحریم‌ها به وسیله دولت آمریکا

وزارت امور خارجه در خصوص تمدید تحریم‌های برجام و بعضی تحریم‌های تازه به وسیله دولت آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد. 

بیانیه وزارت خارجه در خصوص تمدید تحریم‌ها به وسیله دولت آمریکا

بیانیه وزارت خارجه در خصوص تمدید تحریم ها به وسیله دولت آمریکا

عبارات مهم : ایران

وزارت امور خارجه در خصوص تمدید تحریم های برجام و بعضی تحریم های تازه به وسیله دولت آمریکا بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بیانیه وزارت خارجه در خصوص تمدید تحریم‌ها به وسیله دولت آمریکا

روز جمعه مورخ 22 دی 1396 مدیر جمهور آمریکا علیرغم تلاش یک ساله خود جهت از بین بردن برجام، بار دیگر ناگزیر به تمدید اسقاطیه های الزامی در برجام گردید. استحکام درونی برجام و حمایت بین المللی از این توافق، راه را بر تلاش های آقای ترامپ، رژیم صهیونیستی و اتحاد نامیمون تندروهای جنگ طلب جهت لغو این توافق یا ایجاد تغییرات در آن بسته هست.

با این حال، مدیر جمهور آمریکا بر اساس رویه یک ساله خود همچنان به کارها خصمانه علیه مردم کشور عزیزمان ایران ادامه داده و تهدیداتی را تکرار می کند که بارها در اجرای آنها ناتوان مانده است و با ادامه روش یک سال گذشته خود همزمان با انجام کارها اضطراری مندرج در برجام، و جهت نشان دادن خصومت با مرم بزرگ ایران، از سر استیصال تعدادی از اتباع ایرانی و غیرایرانی را به بهانه های غیرقانونی، کهنه و مضحک در فهرست تحریم قرا ر داده است تا حداقل جبران بخشی از ناکامی های خود را کرده باشد.

وزارت امور خارجه در خصوص تمدید تحریم‌های برجام و بعضی تحریم‌های تازه به وسیله دولت آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد. 

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با محکوم کردن تهدیدات آمریکا و اضافه کردن افراد تازه به فهرست تحریم ها، نکات زیر را مورد تاکید قرار می دهد:

1- جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همراه با اعضای دیگر برجام و جامعه جهانی بارها تاکید کرده است که برجام یک سند معتبر بین المللی است و به هیچ عنوان قابل مذاکره مجدد نیست.

2- جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران صراحتا تاکید می نماید که هیچ اقدامی فراتر از تعهدات خود در برجام را انجام نخواهد داد، هیچ تغییری در این توافق را نه اکنون و نه در آینده نخواهد پذیرفت، و اجازه نمی دهد هیچ ارتباطی بین برجام و هر عنوان دیگری برقرار گردد.

بیانیه وزارت خارجه در خصوص تمدید تحریم‌ها به وسیله دولت آمریکا

3- دولت آمریکا، همچون سایر اعضای برجام موظف به اجرای تمامی تعهدات خود است و چنانچه به بهانه های واهی از تکالیف خود شانه خالی نماید می بایست مسئولیت عواقب آن را به طور کامل پذیرا باشد.

4- دولت آمریکا در طول دو سالی که از اجرای برجام می گذرد همواره با بدعهدی ها، تعلل ها و سیاست های خصمانه خود مفاد مختلفی از برجام را زیر پا گذارده هست. سیاست یک سال گذشته آقای ترامپ و بیانیه امروز وی در تعارض صریح با بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ برجام است و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران این تخلف آشکار را به کمیسیون یکسان برجام گزارش و آن را پیگیری خواهد کرد.

وزارت امور خارجه در خصوص تمدید تحریم‌های برجام و بعضی تحریم‌های تازه به وسیله دولت آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد. 

5- تصمیم رژیم آمریکا جهت افزودن تعدادی از اتباع ایرانی و غیر ایرانی به فهرست خودساخته و غیرقانونی تحریمی آمریکا، فقط و فقط اثبات کننده استمرار خصومت هیات حاکمه آمریکا علیه ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران است.

6- اقدام خصمانه و غیرقانونی رژیم ترامپ در قرار دادن نام حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در فهرست به اصطلاح تحریم های تازه آمریکا از تمامی خطوط قرمز رفتاری در جامعه بین المللی عبور کرده و اقدامی خلاف اصول آمره حقوق بین الملل و نقض تعهدات دوجانبه و بین المللی ایالات متحده است که حتما با تصویر العمل جدی جمهوری اسلامی پاسخ داده خواهد شد و مسئولیت تمامی تبعات این اقدام خصمانه بعهده دولت ایالات متحده خواهد بود.

بیانیه وزارت خارجه در خصوص تمدید تحریم‌ها به وسیله دولت آمریکا

7- استناد به مفهوم والای حقوق بشر جهت تحریم مقامات و شهرمندان کشور عزیزمان ایران از سوی رژیمی که مهمترین متحدینش بدترین ناقضان حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در تاریخ معاصرند، و از سوی فردی که آلوده به ذهنیت نژادپرستانه و بیگانه ستیزی بوده و عبارات کثیف نژادپرستانه اخیر او علیه ملت های متفاوت انزجار جامعه بین المللی و مردم آمریکا را برانگیخته هست، و کسی که فروش میلیاردها دلار سلاح جهت قتل عام انسان های بیگناه در خاورمیانه و ترویج خشونت و هرج و مرج را افتخار خود می داند، مایه وهن و بی آبرویی جهت ملل متمدن و لکه ننگی جهت زمامداری مدرن به شمار می آید.

8- دولت آمریکا که خود همواره طی دهه های گذشته و در حال حاضر سیاه ترین کارنامه را در دنیا در سرکوب ملت های آزادیخواه و حمایت از رژیم های سرکوب گر، از جمله حمایت بی قید و شرط از نظام ستم شاهی و انجام کودتا علیه دولت دموکراتیک منتخب مردم کشور عزیزمان ایران در گذشته و حمایت از دولتهای اشغالگر، متجاوز و سرکوبگر همچون رژیم صهیونیستی و اذناب منطقه ای اش از اراضی اشغالی فلسطینی تا بحرین و یمن دارد، از سویی با ریختن اشک تمساح در حرکتی مزورانه و با سردادن شعارهای سراپا دروغ مدعی حمایت از حقوق بشر مردم کشور عزیزمان ایران می شود و از سویی دیگر با اعمال تحریم های ظالمانه، ممنوع ساختن ورود شهروندان ایرانی به آن کشور و دیگر رفتارهای توهین آمیز، ملت متمدن کشور عزیزمان ایران را تروریست لقب می دهد.

9- اعمال تحریم های غیر قانونی، و بیانات و تحرکات خصمانه دولت آمریکا علیه مسئولین و ملت رشید کشور عزیزمان ایران که از ماهیت زیاده خواهی و خوی سلطه طلبی حاکمان آمریکا ناشی می شود، همواره و هر لحظه جهت افکار عمومی و وجدان بیدار مردم کشور عزیزمان ایران و دنیا سیاستی شکست خورده و بی اعتبار تلقی شده است است و دست یازیدن به چنین اقداماتی ناشی از سرخوردگی این کشور از بیداری ملت فهیم کشور عزیزمان ایران در مقابله با کارها مداخله جویانه و طراحی شده است جهت ایجاد اغتشاش و بحران در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی دهه های گذشته و بخصوص در جریان وقایع اخیر است.

10- ایالات متحده باید بیاموزد که تمامی ارکان مقتدر نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران که مستظهر به پشتیبانی قاطبه ملت هر لحظه سرفراز کشور عزیزمان ایران هستند، با همدلی و وحدت کلمه، وقعی به این نوع سیاست ها و استانداردهای دوگانه و خصمانه علیه کشور خود نگذاشته و در وقت مقتضی پاسخ مناسبی به اینگونه کارها خصومت آمیز آمریکا خواهد داد.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | ایرانی | بیانیه | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | دولت آمریکا | تمدید تحریم ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog